Dzisiaj odbyło się pierwsze z 3 spotkań w ramach realizacji zadania „Bądź bezpieczny - w domu, w sieci i na drodze”, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.Spotkanie pn." Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" zorganizowało KGW Zagórowa.Prelegentami podczas spotkania  był aspirant sztabowy Sebastian Sarecki  z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  oraz ratownik medyczny Pan Grzegorz Wójcik . Spotkanie otworzył  Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu nadkomisarz Arkadiusz Szatan.Tematyka  obejmowała  zagadnienia dotyczące podstawowego zbioru praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego, najważniejszych telefonów alarmowych ,zasad udzielania pierwszej pomocy, dopuszczalnych limitów prędkości, informacje o wykroczeniach karanych grzywnami i punktami karnymi , zasad dotyczących ,pieszego ,kierowcy i pasażera a także użytkowników motocykli ,rowerów oraz hulajnogi elektrycznej a także inne zasady bezpiecznego ruchu drogowego.Uczestnicy  zaciekawieni tematem czynnie uczestniczyli w prelekcjach  zadając pytania , oraz prowadząc dyskusję z prelegentami.W przerwie między wykładami uczestnicy mogli posilić się ciepłą strawą , przygotowaną przez Panie z KGW Zagórowa. Do zorganizowania spotkania zostało wykorzystane wyposażenie w postaci termosów gastronomicznych oraz kolumny mobilnej z mikrofonami , zakupione i przekazane  przez beneficjenta- Gminę  Trzyciąż.