Gminny Magazyn Pomocy w porozumieniu z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu prowadzi stałą zbiórkę produktów pierwszej potrzeby dla obywateli Ukrainy.

Prosimy o przynoszenie wyłącznie żywności z długim terminem przydatności do spożycia tj.:
- woda
- żywność dla niemowląt,
- batoniki, soczki i musiki dla dzieci,
- cukier,
- olej,
- płatki zbożowe,
- makarony,
- kasze,
- ryż,
- herbata,
- krakersy,
- konserwy (warzywne, mięsne, rybne),
- jedzenie typu instant np. zupki chińskie .

- środki higieny i czystości np. pieluchy jednorazowe, kremy dla niemowląt, mydła, pasty i szczotki do zębów etc.

Aktualnie mamy dużo ubrań, zabawek i na chwilę obecną nie są to artykuły pierwszej potrzeby. O planowanej zbiórce ubrań będziemy informować na bieżąco.

Produkty można dostarczyć do Remizy OSP w Trzyciążu lub do Urzędu Gminy w Trzyciążu, ul. Leśna 4, po kontakcie telefonicznym pod numerem 12 3894001 wew.16 w godzinach pracy Urzędu.

Prosimy, aby planowane zbiórki na terenie gminy Trzyciąż były prowadzone w uzgodnieniu z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego.