Wójt Gminy Trzyciąż informuje, iż stosując się do ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach (Dz.U. 2023r. poz. 1469 ze zm.) od dnia 17.01.2024 r. będą przeprowadzane kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) i przydomowe oczyszczalnie ścieków według planu kontroli stanowiącym Załącznik do niniejszej informacji. Kontrole przeprowadzać będą upoważnieni przez Wójta Gminy Trzyciąż pracownicy Urzędu Gminy Trzyciąż.

Właściciele kontrolowanych nieruchomości wskazanych w planie kontroli, są proszeni o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Trzyciąż (pokój nr 16) w godzinach pracy Urzędu celem przedłożenia następujących dokumentów:

- umowy z firmą asenizacyjną świadczącą na terenie Gminy Trzyciąż usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków

- dowodów zapłaty (faktur)  potwierdzających realizację tych usług oraz regularność i częstotliwość opróżniania szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków .

Kontrola oparta będzie na weryfikacji w/w dokumentacji.

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach, Wójt Gminy zobowiązany jest przeprowadzić kontrole wszystkich nieruchomości wyposażonych w szamba lub przydomowe oczyszczalnie ścieków w dwuletnim cyklu kontrolnym, zgodnie z przyjętym planem kontroli.

Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe  należy opróżniać z taką częstotliwością aby nie doszło do przepełnienia zbiornika , jednak nie rzadziej niż raz na pół roku.

Proszę Państwa o współpracę i udostępnianie niezbędnych dokumentów będących przedmiotem kontroli.

Właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali zgłoszenie zbiorników do Ewidencji Zbiorników Bezodpływowych (Szamb) lub Przydomowych Oczyszczalni Ścieków lub nie zawarli umowy na wywóz nieczystości ciekłych z firmą asenizacyjną powinny zrobić to jak najszybciej.

Plan Kontroli

Zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków zlokalizowanych na terenie Gminy Trzyciąż

Lp

Kontrola  nieruchomości położonych na terenie miejscowości:

Termin kontroli

Sucha

Imbramowice

Ściborzyce

Małyszyce

Porąbka

Michałówka

Trzyciąż