Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności na pietrze budynku po byłej szkole w Porąbce  powstało nowe miejsce-Centrum Rozwoju Dziecka -Perspektywy Kids. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie  HONESTUS w partnerstwie ze Stowarzyszeniem LGD „Nad Białą Przemszą” oraz Gminą Trzyciąż. Przypomnijmy, że na parterze tego obiektu funkcjonuje już specjalistyczna placówka opieki dziennej nad seniorami.

Realizacja projektu to koszt 4.089 841,49, z czego dofinansowanie wynosi 3.709.841,49. Gmina Trzyciąż wniosła do projektu zasoby rzeczowe w postaci budynku po byłej szkole w Porąbce.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Trzyciąż poprzez utworzenie nowych miejsc opieki i wychowania w ramach placówek wsparcia dziennego (PWD) z których skorzysta łącznie 96 dzieci/młodzieży. Projekt będzie realizowany przez 3 lat.
Centrum Rozwoju Dziecka Perspektywy Kids stanowi przestrzeń dla bezpiecznego i harmonijnego rozwoju dziecka. To miejsce, gdzie dzieci i ich sprawy traktowane są z powagą. Dzięki dużemu zaangażowaniu Wójta Gminy Trzyciąż Pana Romana Żelaznego udało się stworzyć to wyjątkowe miejsce. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży 0 – 18 lat zamieszkałych na terenie Gminy Trzyciąż.
W placówce zatrudnieni będą wychowawcy, psycholodzy, logopedzi, pedagodzy oraz trenerzy prowadzący zajęcia rozwijające.
Zajęcia odbywają się od 15.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku. Podopiecznym świetlicy zapewniamy bezpłatny posiłek i transport.
Centrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy KIDS” –Świetlica Marzeń oferuje bardzo bogatą ofertę zajęć skierowanych głównie dla dzieci  i młodzieży:
- Diagnozę i terapię: psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną, Pomoc w codziennym odrabianiu lekcji
- Pracownie rozwijające talenty uczniów:
Naukowo-techniczna: laboratorium młodego technika, robotyka i mechatronika, kursy IT w tym grafika komputerowa, tworzenie www., elementy programowania.
Pracownia Medialna: (warsztaty budowania postaw min. komunikacja, postawa liderska, wystąpienia publiczne, fotografia,  gimnastyka literacka – zajęcia twórczego pisania, redakcja gazetki),
Pracownia Sportów umysłowych: (symulacje, gry min. szachy, brydż),
Pracownia Językowa: (zajęcia z jęz. angielskiego, niemieckiego i francuskiego),
Pracownie Artystyczne:
- Muzyczna: (studio piosenki, zespoły wokalne, gitara,),
- Pracownia Tańca i Ruchu: (taniec towarzyski, taniec nowoczesny DANCE MIX, Fitness – zajęcia wprowadzające w świat aktywności ruchowej i zdrowego życia),
- Pracownia Plastyczna: (malarstwo oraz inne formy plastyczne, kulturoznawstwo w sztuce „via arte”, grafika, collage, rzeźba w gipsie, szkło artystyczne – fushing),
- Pracownia Teatralna: (kabaret, teatr dla młodzieży, teatr muzyczny, teatr lalek)
  Placówka zapewnia również wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla rodziny.
W okresie feryjnym i wakacyjnym organizowane będą półkolonie.