Gmina Trzyciąż pozyskała środki w wys. 5 400 000 zł z Rządowego Funduszu "Polski Ład" Program Inwestycji Strategicznych na budowę nowej siedziby  Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury w Trzyciążu. Budynek wybuduje Firma Projektowo-Budowlana WŁODARZ, Michał Włodarz z  Gruszowa, która złożyła ofertę z okresem gwarancji i rękojmi 6 lat oraz ceną ofertową w wysokości 8 664 770,14 zł, która co prawda przekroczyła kwotę zakładaną przez zamawiającego czyli 8 358 427,58 zł, ale radni zdecydowali, że inwestycja będzie realizowana.

Planowana inwestycja obejmuje budowę budynku usługowego dla potrzeb Gminnej Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Trzyciąż wraz z wewnętrznymi instalacjami: gazową, wodną i kanalizacyjną, ogrzewczą, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, elektryczną fotowoltaiczną; zewnętrznymi odcinkami instalacji wewnętrznych: elektrycznej, kanalizacji opadowej; infrastrukturą: murami oporowymi, miejscami postojowymi, dojściami pieszymi; przyłączami: wodociągowym, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji opadowej; przebudowa kolidujących sieci: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji opadowej oraz oświetlenia terenu.
- Na działce, na której niegdyś stał budynek zwany „rządcówką”, ma powstać nowoczesny energooszczędny, dwukodygnacyjny, częściowo podpiwniczony budynek gminnej biblioteki i ośrodka kultury. Będzie to budynek bez barier architektonicznych, wyposażony w windę – w sumie około 800 metrów kw. powierzchni przystosowanej również do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyjaśnia wójt Roman Żelazny. - Na parterze usytuowane będą czytelnie - dla dorosłych i dla dzieci - wraz z wypożyczalnią, strefa wejściowa, w której będzie można przygotować stałe ekspozycje czy zorganizować wystawy tematyczne, a także pomieszczenia administracyjne, zaplecze socjalne i sanitariaty. Na piętrze zlokalizowane będą sale do prowadzenia zajęć kulturalnych i ruchowych wraz z zapleczem, pokój do organizacji spotkań tematycznych, pomieszczenia techniczne i porządkowe oraz toalety. W piwnicach natomiast znajdzie się miejsce na kort do squasha, szatnię damską i męską, toalety, magazynek, pomieszczenie techniczne oraz miejsce pod archiwum. Z poziomu parteru, od strony południowej zaprojektowano taras, który będzie stanowił alternatywę dla letnich spotkań z kulturą – informuje wójt.