12 czerwca 2023 r. odbyło się przekazanie wyposażenia zakupionego przez beneficjenta - Gminę  Trzyciąż w celu realizacji zadania „Bądź bezpieczny - w domu, w sieci i na drodze”, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Środki pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Przedstawicielki partnerów projektu – KGW  Jangrot, Zadroże i Zagórowa – podpisały protokoły  przekazania i odebrały z rąk Wójta Gminy Trzyciąż Romana Żelaznego wyposażenie niezbędne do przeprowadzania zaplanowanych w projekcie działań.

Przypominamy, iż w ramach realizacji w/w zadania zostaną przeprowadzone 3 spotkania informacyjno - edukacyjne, adresowane do społeczności lokalnej, mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska przemocy w rodzinie, cyberprzestępczości, przestępstw na szkodę małoletnich oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadanie będzie realizowane, zgodnie z założeniami  konkursu, przy czynnym wsparciu zarejestrowanych w ARMIR członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z Jangrota, Zadroża i Zagórowej.