3 września  2023 r. odbyło się  ostatnie  z 3 spotkań w ramach realizacji zadania „Bądź bezpieczny - w domu, w sieci i na drodze”, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.  Spotkanie pn. "Przemoc w rodzinie " zorganizowało KGW Zadroże .Prelegentem  podczas spotkania był sierż. Mariusz Magiera Dzielnicowy Komendy Policji  w  Wolbromiu oraz Pani Ilona Rdest pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzyciążu. Program spotkania obejmował podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie, przeciwdziałanie temu zjawisku, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie, rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym, jak również inicjowanie działań w stosunku do oprawców. W ramach kampanii na spotkaniu podjęte zostały działania informacyjne i edukacyjne, kierowane do ogółu społeczności Gminy Trzyciąż związane z niebieską kartą oraz przepisami wynikającymi  nowej ustawy dotyczącej   Przeciwdziałania przemocy domowej.Uczestnicy zaciekawieni tematem czynnie uczestniczyli w prelekcji zadając pytania oraz prowadząc dyskusję z prelegentami.W przerwie między wykładami uczestnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem , przygotowanym przez Panie z KGW Zadroże.  Do zorganizowania spotkania zostało wykorzystane wyposażenie w postaci termosów gastronomicznych oraz kolumny mobilnej z mikrofonami zakupione i przekazane przez beneficjenta - Gminę Trzyciąż.