W związku z nałożonym na gminy obowiązkiem dotyczącym przeprowadzenia kontroli palenisk domowych pod kątem przestrzegania przez mieszkańców uchwały antysmogowej oraz zakazu spalania odpadów, informujemy o rozpoczęciu przez upoważnionych pracowników Urzędu Gminy w Trzyciążu cyklu w/w kontroli.

Czynności kontrolne wykonywane są w obecności właściciela nieruchomości lub dorosłego domownika. Kontrola obejmuję: kontrolę urządzenia grzewczego oraz kontrolę stosowanego paliwa a w przypadku podejrzenia spalania odpadów – odpad paleniskowy (popiół), który może zostać pobrany do analizy laboratoryjnej. Kontrolujący mogą poprosić o przedstawienie dokumentów dotyczących posiadanego kotła oraz zakupionego opału.