2 lipca  2023r. odbyło się drugie z 3 spotkań w ramach realizacji zadania „Bądź bezpieczny - w domu, w sieci i na drodze”, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.  Spotkanie pn."Cyberprzestępczość czyli jak poruszać się w sieci pełnej niebezpieczeństw" zorganizowało KGW Jangrot . Prelegentem  podczas spotkania był sierż. Mariusz Magiera Dzielnicowy Komendy Policji  w  Wolbromiu przy wsparciu Komendanta Komisariatu Policji w Wolbromiu nadkomisarza Arkadiusz Szatana .W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny.

Program wydarzenia informacyjnego poruszał szeroki problem zagrożeń w sieci ,które czyhają na nas codziennie. Zostały  omówione kwestie związane z zabezpieczeniami smartfonów ,zagrożeniami wynikającymi z bankowości mobilnej oraz niebezpieczeństwami uwarunkowanymi korzystaniem z komunikatorów ,które jest ogromnym zagrożenia w internecie dla dzieci, dorosłych i seniorów. Podczas spotkania uczestnicy poznali zagrożenia w sieci, o których w większości nie byli świadomi, oraz zdobyli  wiedzę czego unikać ,na co zwracać uwagę i jak się chronić przed cyberprzestępcami. Poznali również zasadę ograniczonego zaufania.Uczestnicy zaciekawieni tematem czynnie uczestniczyli w prelekcjach zadając pytania oraz prowadząc dyskusję z prelegentami. W przerwie między wykładami uczestnicy mogli posilić się ciepłą strawą, przygotowaną przez Panie z KGW Jangrot . Do zorganizowania spotkania zostało wykorzystane wyposażenie w postaci termosów gastronomicznych oraz kolumny mobilnej z mikrofonami zakupione i przekazane przez beneficjenta - Gminę Trzyciąż.